Վայք-Եղեգնաձոր ավտոճանապարհին այսօր՝ հուլիսի 1-ին, վաղ առավոտյան խոշոր վթարի հետեւանքով մահացածները կանայք են, հարս ու սկեսուր: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Եղեգնաձորի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Անահիտ Կարապետյանը:
Մահացածները եղել են «Օպել» մակնիշի մեքենայում. 59-ամյա կինը տեղում է մահացել, իսկ 36-ամյա կինը՝ հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին: Նրանք հարս ու սկեսուր են եղել, մեքենայի մեջ եղել են նաեւ երեխան եւ մեծահասակ տղամարդ: Վերջիններս տեղափոխվել են Վայքի հիվանդանոց:
«Մնացած ութ իրանցիները տեղափոխվել են մեզ մոտ, վիճակները բավարար է, լուրջ վնասվածքներ չունեն: Նրանց մեքենայի վարորդն էլ հայ է, նրա վիճակը նույնպես բավարար է»,- ասաց Անահիտ Կարապետյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հուլիսի 1-ին ժամը 07:33-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Վայք-Եղեգնաձոր ավտոճանապարհին՝ Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ավտովթար, կան արգելափակված քաղաքացիներ: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:

Погибшие в сегодняшней крупной аварии на автодороге Вайк –Ехегнадзор – женщины, свекровь и невестка. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщила директор медцентра Ехегнадзора Анаит Карапетян.
Погибшие находились в машине марки «Opel»: 59-летняя женщина скончалась на месте, а ее 36-летняя невестка – по дороге в больницу. В машине также были ребенок и пожилой мужчина, которых доставили в больницу Вайка.
«Остальные 8 иранцев доставлены к нам, их состояние удовлетворительное, серьезных травм нет. Водитель их машины – армянин, его состояние также удовлетворительное», - отметила Карапетян.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, в МЧС Армении 1 июля в 07:33 поступило сообщение о том, что рядом с селом Малышка Вайоцдзорской области произошла авария, есть заблокированные граждане, нужна помощь спасателей. Согласно предварительным данным, есть 2 погибших и 11 пострадавших.