Հոնկոնգում՝ Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի մեկնելուց մի քանի ժամ հետո սկսվել է բողոքի ամենամյա երթը։ AP-ը հայտնում է, որ հազարավոր մարդիկ են միացել դեմոկրատական կոալիցիային աջակցող երթին, որը սկսվել է Վիկտորիայի պուրակից։
Նրանք անցնելու են քաղաքի փողոցներում, չնայած շոգին ու հազարավոր ոստիկաններին, որոնք շարվել են երթի երթուղու երկայնքով։
Երթի մասնակիցներն իրենց հետ տանում են պաստառներ՝ Չինաստանի ու Հոնկոնգի առաջնորդների հայտարորությունների վերաբերյալ քննադատություններով։ Պաստառներից մեկի վրա Սի Ցզինպինն է պատկերված Մաո Ցզեդունի ոճի գլխարկով ու գրությամբ․ «Տապալենք Կոմունիստական կուսակցությունը։ Տապալենք Սի Ցզինպինին»։

В Гонконге спустя несколько часов после отбытия президент КНР Си Цзиньпиня начался ежегодный марш протеста. Как сообщает AP, тысячи человек присоединились к шествию про-демократической коалиции, которое началось из парка Виктории.
Они пройдут шествием по улицам города, несмотря на удушающую жару и тысячи полицейских, которые выстроились вдоль маршрута шествия.
Участники протеста несут плакаты с критикой заявлений лидеров КНР и Гонконга. На одном из транспарантов изображен Си Цзиньпинь в кепке в стиле Мао Цзэдуна и надписями: «Свергнем Коммунистическую партию! Свергнем Си Цзиньпиня!»