Հարավային Օսիայի նախագահ Անատոլի Բիբիլովը Աբխազիայում տուժել է ճանապարհային պատահարի հետեւանքով, որտեղ գտնվում էր պետական այցով, հայտնում է «Ինտերֆաքսը»` վկայակոչելով բժշկական շրջանակներում աղբյուրին:
«Հարավային Օսիայի նախագահի ավտոշարասյունը Աբխազիայի մայրաքաղաք Սուխումիում ճանապարհային պատահարի մեջ է հայտնվել: Հարավային Օսիայի ղեկավարի կյանքին ոչինչ չի սպառնում, սակայն նա դեռեւս Հանրապետական հիվանդանոցում է»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Աղբյուրը նշել է, որ վթարի հետեւանքով տուժել են նաեւ Բիբիլովի 2 թիկնապահները, որոնց արդեն վիրահատել են:
Գործակալությունը ճշտում է վթարի պատճառները: Այս տեղեկությունը պաշտոնապես չի հաստատվել:
Անատոլի Բիբիլովը Հարավային Օսիայի 4-րդ նախագահն է, այս պաշտոնը զբաղեցնում է 2017 թվականի ապրիլի 21-ից: Մինչ այս եղել է խորհրդարանի խոսնակը:

Президент Южной Осетии Анатолий Бибилов пострадал в результате ДТП в Абхазии, где он находится с государственным визитом, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на источник в медицинских кругах.
«Кортеж президента Южной Осетии попал в ДТП в столице Абхазии — Сухуме. Жизни главы Южной Осетии ничего не угрожает, но он пока находится в Республиканской больнице», — рассказал собеседник агентства.
При этом источник отметил, что в аварии также пострадали два охранника Бибилова, им уже проведены операции.
Агентство не уточняет, что стало причиной аварии. Официального подтверждения этой информации нет.
Анатолий Бибилов — четвертый президент Южной Осетии, занимает этот пост с 21 апреля 2017 года. До этого был спикером республиканского парламента.