Նյու Յորքում Trump SoHo հինգ աստղանի հյուրանոցի շինության վրա հայտնվել է Պուտինի պատկերը՝ ռուսական դրոշով։ Հյուրանոցը պատկանում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հիմնած Trump Organization ընկերությանը։
Ակցիան կազմակերպվել է օգոստոսի 8-ին, վաղ առավոտյան, հաղորդում է Business Insider-ը։ Հյուրանոցի առջեւ հայտնվել են ռազմական համազգեստով դերասանները։ Նրանցից մեկի ձեռքին ռուսական դրոշն էր։
Շինության վրա այդ ժամանակ միմյանց էին հաջորդում ռուսական դրոշի պատկերները՝ իբր Պուտինի կոչերով. «Follow the money» (Հետեւեք փողերին), «Happy to help, bro» (Ուրախ եմ օգնել, եղբայր), «Laundering services available» (Հասանելի են փողերի լվացման միջոցներ)։
Ակցիայի պատասխանատվությունը ստանձնել է Bell Visuals ընկերության հիմնադիր, Վաշինգտոնից լրագրող Ռոբին Բելը։ «Բարեւ, Դոնալդ Թրամփ, ես SoHo Trump հյուրանոցին պատկերում եմ #followthemoney։ Հենց #nationaldollarday-ի օրը»,-Twitter-ի իր էջում գրել է նա։

На здании пятизвездочного отеля Trump SoHo в Нью-Йорке появилась проекция с изображением президента России Владимира Путина и российским флагом. Отель принадлежит основной компании главы США Дональда Трампа Trump Organization.
Изображение было спроецировано ранним утром 8 августа, сообщает NEWSru со ссылкой на Business Insider. Перед отелем появились актеры в военной форме. Один из них держал в руках российский флаг.
На здании в это время чередовались изображения с российским флагом и призывами якобы от лица Путина: «Follow the money» (Проследите за деньгами), «Happy to help, bro» (Рад помочь, бро), «Laundering services available» (Доступны услуги по отмыванию денег).
Ответственность за акцию взял на себя основатель компании Bell Visuals, журналист из Вашингтона Робин Белл. «Привет, Дональд Трамп, я проецирую #followthemoney на отеле SoHo Trump. Из всех дней именно в #nationaldollarday », - написал организатор акции у себя в Twitter.
Судя по видео, которое Белл выложил у себя в Facebook, шествие актеров в военной форме к зданию отеля сопровождалось национальным гимном РФ. Причем в роли офицеров выступили женщины. Белл назвал актрис в форме «нашим собственным видом вооруженных сил».