Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին այսօր՝ սեպտեմբերի 8-ին, հանդիպել է Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ եւ քննարկել ընթացիկ համագործակցությունը, մասնավորապես ԵՄ կողմից ֆինանսավորմամբ իրականացվող ծրագրերն ու նախագծերը՝ ուղղված աջակցելու Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը։
ԵՄ Հայաստանի պատվիրակության գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ եվրոպական հարևանության քաղաքականության համագործակցության առաջնահերթությունները կտրամադրեն քաղաքական ուղեցույց հաջորդ տարիների համագործակցության զարգացման համար՝ սահմանված 2017-2020 թթ-ի «Միասնական աջակցության շրջանակ»-ում։
ԵՄ-Հայաստան համագործակցությունը կարտացոլի Արևելյան գործընկերության վերանայված 2020 թ-ի համար 20 հիմնական արդյունքները։

YEREVAN. – Prime Minister Karen Karapetyan on Friday met with Ambassador Piotr Świtalski, Head of the Delegation of the European Union (EU) to Armenia.
They discussed  the current cooperation, especially the EU-funded programs and projects aimed at assisting in the development of Armenia’s economy, office of the EU delegation to the country informed Armenian News-NEWS.am.
It added that the priorities of the European Neighbourhood Policy cooperation will provide a political guide towards the development of cooperation that is specified in the 2017-2020 Single Support Framework.
EU-Armenia cooperation will reflect the 20 main results of the EU Eastern Partnership revised for 2020.