Հայաստանի ԱԻՆ-ում, այսօր՝ հունիսի 30-ին, ժամը 13:04-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Շիրակի փողոցի դաշնամուրի գործարանի մոտակայքում գտնվող շենքերից մեկի պատշգամբը փլուզվել է. կա տուժած, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը եւ հոգոբանական աջակցության բաժնի կրտսեր հրահանգիչը:
Պարզվել է, որ ամբողջությամբ փլուզվել են Շիրակի փողոցի թիվ 2 շենքի 44-րդ բնակարանի (3-րդ հարկ) բաց պատշգամբի բետոնե կառուցատարրերը (մոտ 3 քմ):
Փրկարարները պատշգամբի տակ հայտնաբերել են Ա. Կ.-ի (1946 թ.) դին:
Հոգոբանական աջակցության բաժնի կրտսեր հրահանգիչը Ա. Կ.-ի հարազատներին ցուցաբերել է հոգեբանական աջակցություն:

A person has died after the balcony of a building collapsed in Yerevan, the capital city of Armenia.
The 911 emergency hotline received a call, on Saturday at 1:04pm, according to which the balcony of a building in Yerevan had collapsed, one person was affected, and rescuers were needed.
A fire and rescue squad, an operative team from the Center for Crisis Management, and an instructor from the psychological support department were dispatched to the scene.
It was found out that the concrete structures of the open balcony of a third-floor apartment of the said building had completely collapsed.