ԱՄՆ-ի Մասաչուսեթս նահանգում թեթեւ շարժիչով ինքնաթիռի վթարի հետեւանքով երկու մարդ է տուժել: Այս մասին հաղորդում է «ՌԲԿ»-ն՝ վկայակոչելով CBS News-ը:
Հեռուստաալիքի հաղորդմամբ՝ ինքնաթիռն ընկել է օգոստոսի 24-ին Հանսոն քաղաքի Քրանլենդ օդանավակայանի մոտակայքում գտնվող լճակը: Այժմ Անվտանգության ազգային խորհուրդը պարզում է միջադեպի պատճառները:
Վթարի հետեւանքով տուժել են երկու եղբայրները: Հարազատների խոսքով՝ նրանք ցանկանում էին քամուն տալ միջադեպից երկու շաբաթ առաջ քաղցկեղից մահացած հոր աճյունը:
Երբ ոստիկանները եւ հրշեջները ժամանել էին դեպքի վայր, եղբայրները գտնվում էին ինքնաթիռի մեջ՝ դրա դեֆորմացման հետեւանքով արգելափակված վիճակում: Հաղորդվում է, որ տղամարդիկ լուրջ վնասվածքներով հոսպիտալացվել են: Տուժածների հարազատների խոսքով՝ նրանցից մեկն արդեն գիտակցության է եկել:

В американском штате Массачусетс в результате крушения легкомоторного самолета пострадали два человека. Об этом сообщает РБК  со ссылкой на CBS News.
По данным телеканала, самолет рухнул в пруд неподалеку от аэропорта Кранленд в городе Хансон 24 августа. Национальный совет по безопасности на транспорте в настоящий момент устанавливает причины происшествия.
При крушении пострадали два брата. По словам их родственников, они вылетели, чтобы развеять прах своего отца, который скончался от рака за две недели до инцидента.
Когда на место крушения прибыли полиция и пожарные, оба мужчины были заблокированы внутри кабины из-за ее деформации. Сообщается, что их госпитализировали с серьезными травмами на медицинских вертолетах. По словам родственника пострадавших, один из них уже приходил в сознание.