ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 10-13-ը պաշտոնական այցով կլինի Շվեդիայում:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի շրջանակում նախատեսվում է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Շվեդիայի թագավոր Նորին Մեծություն Կարլ XVI Գուստավի հետ, Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի, Արտաքին գործերի նախարար Մարգո Ուոլսթրոմի, Միջազգային զարգացման համագործակցության նախարար Փիթեր Էրիքսոնի, ԵՄ գործերի նախարար Հանս Դալգրենի հետ:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ուփսալայի համալսարան, կհանդիպի Ուփսալայի նահանգապետ Գորան Էնանդերի, ինչպես նաեւ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոնա Ղազարյանը, Արման Աբովյանը եւ Աննա Կոստանյանը:

The delegation led by Armenian parliament speaker Ararat Mirzoyan will be in Sweden on an official visit on June 10-13, Armenian parliament’s press service reported.
Ararat Mirzoyan is scheduled to meet with the King of Sweden His Majesty Carl XVI Gustav, Speaker Riksdag Andreas Norlen, Foreign Minister Margot Wallstrom, Minister of International Development Cooperation Peter Eriksson, EU Minister Hans Dahlgren. The delegation led by the NA Speaker will visit Uppsala University, meet with Uppsala Governor Goran Enander, as well as with representatives of the Armenian community.