Երկու ամսվա ընթացքում Համաշխարհային բանկը Հայաստանին 550 միլիոն դրամ կտրամադրի գյուղատնտեսության զարգացման համար: Ապրիլի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Արման Խոջոյանը:
Նա նշեց, որ շահառու կդառնա 30 վերամշակող ձեռնարկություն, իսկ միջոցները կուղղվեն սարքավորումների արդիականացմանը եւ արտադրանքի մրցունակության բարձրացմանը: «Նույն ծրագրի շրջանակներում 39 կոոպերատիվի 190 միավոր գյուղատնտեսական տեխնիկա կտրամադրվի»,- ասաց Խոջոյանը:
Պաշտոնյան հավելեց, որ Հայաստանն աջակցություն կստանա նաեւ այլ միջազգային գործընկերներից, մասնավորապես, 460 հազար դոլար` Եվրամիությունից, 550 հազար դոլար` Գյուղատնտեսական զարգացման միջազգային հիմնադրամից, 150 հազար դոլար` ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունից (USAID):

YEREVAN. – Within two months, the World Bank will provide Armenia with 550 million drams for agricultural development. Deputy Minister of Economy Arman Khojoyan said this during a meeting with journalists on Wednesday.
He noted that 30 processing enterprises will be the beneficiaries of this assistance, and the respective funds will be used to modernize their equipment and increase product competitiveness. "Within the framework of the same program, 190 units of agricultural machinery will be provided to 39 farms," Khojoyan also noted.
He added that Armenia will receive relevant assistance from some other international partners; in particular, $460,000 from the European Union, $550,000 from the International Agricultural Development Fund (IFAD), and $150,000 from the United States Agency for International Development (USAID).