Երկու ամսվա ընթացքում Համաշխարհային բանկը Հայաստանին 550 միլիոն դրամ կտրամադրի գյուղատնտեսության զարգացման համար: Ապրիլի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Արման Խոջոյանը:
Նա նշեց, որ շահառու կդառնա 30 վերամշակող ձեռնարկություն, իսկ միջոցները կուղղվեն սարքավորումների արդիականացմանը եւ արտադրանքի մրցունակության բարձրացմանը: «Նույն ծրագրի շրջանակներում 39 կոոպերատիվի 190 միավոր գյուղատնտեսական տեխնիկա կտրամադրվի»,- ասաց Խոջոյանը:
Պաշտոնյան հավելեց, որ Հայաստանն աջակցություն կստանա նաեւ այլ միջազգային գործընկերներից, մասնավորապես, 460 հազար դոլար` Եվրամիությունից, 550 հազար դոլար` Գյուղատնտեսական զարգացման միջազգային հիմնադրամից, 150 հազար դոլար` ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունից (USAID):

В течение двух месяцев Всемирный банк предоставит Армении 550 млн. драмов на развитие сельского хозяйства. Об этом на встрече с журналистами 22 апреля заявил заместитель министра экономики Армении Арман Ходжоян.
Он добавил, что бенефициарами станут 30 перерабатывающих предприятий, а средства пойдут на модернизацию оборудования и повышение конкурентоспособности продукции. «В рамках той же программы 39 кооперативам будет предоставлено 190 единиц сельхозтехники», - отметил Ходжоян.
Чиновник добавил, что – Армения получит поддержку и от других международных партнеров, в частности, от Европейского союза в рамках проекта развития «зеленого» сельского хозяйства на сумму 460 тыс. евро, от Международного фонда сельскохозяйственного развития 550 тыс. долларов, от Агентства США по международному развитию (USAID) – 150 тыс. долларов.