TA Hotel Management Limited Partnership ընկերությունը, որը տնօրինում է Վանկուվերում Թրամփի միջազգային հյուրանոցը, հինգշաբթի հայտարարել է սնանկության մասին, հաղորդում է ABC-ը։
Համաձայն առկա տվյալների՝ ընկերությունն ունի 4.7 մլն չինական դոլարի չափով (3.5 մլն ԱՄՆ դոլար) պարտավորություններ եւ 1.1 մլն չինական դոլարի չափով (840 000 ԱՄՆ դոլար) ակտիվներ։
Պարտատերերի առաջին հանդիպումը նախատեսվում է սեպտերմբերի 16-ին։
Հյուրանոցի պաշտոնական բացումը տեղի է ունեցել 2017 թվականին Դոնալդ եւ Էրիկ Թրամփերի եւ հյուրանոցի կառուցապատող Թիա Ջու Կիմի մասնակցությամբ։ Այդ իրադարձությունն առաջացրել էր բողոքի բուռն ալիք։ Վանկուվերի քաղաքապետ Գրեգոր Ռոբերտսոնն ու այլ տեղական քաղաքական գործիչները չէին այցելել միջոցառումը։
Հյուրանոցում աշխատում էր շուրջ 250 մարդ։
63-հարկանի շենքը կազմված է բոլոր հարմարություններով 147 հյուրասենյակներից, որոնք տեղակայված են 15 հարկերում։
TA Hotel Management Ltd. Limited Partnership ընկերությունը TA Global Berhad մալայզիական ընկերության դուստր կառույց է։ Կիմը գլխավորել է ընկերությունը 2016 թվականի հունվարից։

Компания TA Hotel Management Limited Partnership, владеющая международным отелем Трампа в Ванкувере, в четверг объявила о своем банкротстве согласно данным офиса суперинтенданта Канады по делам о банкротстве, передает ABC.
Согласно данным ведомства, компания имеет обязательства в размере 4.7 млн. китайских долларов (3.59 млн. долларов США) и активы в размере 1.1 млн. китайских долларов (840 000. долларов США).
Первая встреча кредиторов ожидается 16 сентября.
Официальное открытие отеля состоялось в феврале 2017 года с участием Дональда и Эрика Трампов и застройщика отеля Тиа Джу Кима. Это событие вызвало акцию протеста. Мэр Ванкувера Грегор Робертсон и другие местные политики не посетили мероприятие.
В отеле работали около 250 человек.
63-этажное здание состоит из 147 гостевых номеров с удобствами и бальными залами, расположенными на первых 15 этажах. Наверху расположено 217 кондоминиумов.