Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը ակտիվ հերտակոծություն է սկսել՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփնակաերտը: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Խստագույնս դատապարտում ենք Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ագրեսիան Արցախի Հանրապետության նկատմամբ։ Հայկական կողմերը վստահորեն գործելու են իրենց ողջ կարողությամբ՝ ապահովելու Արցախի բնակչության անվտանգությունը և տալու համարժեք քաղաքական և ռազմական պատասխան։ Իր կողմից սանձազերծված ագրեսիայի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»:
Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը ակտիվ հերտակոծություն է սկսել՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ...

Сегодня рано утром азербайджанская сторона начала активный обстрел по всей линии соприкосновения, нацелившись также на мирные населенные пункты, в том числе, на столицу Арцаха Степанакерт. Об этом написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь МИД РА Анна Нагдалян.
«Мы решительно осуждаем агрессию военно-политического руководства Азербайджана против Республики Арцах. Армянские стороны будут уверенно действовать всеми своими возможностями, чтобы обеспечить безопасность населения Арцаха и дать эквивалентный политический и военный ответ. Военно-политическое руководство Азербайджана несет всю ответственность за последствия развязанной им же агрессии», - отметила Нагдалян.
А министр обороны, командующий Армии обороны Арцаха, генерал-майор Джалал Арутюнян выступил с боевым призывом. Он подчеркнул, что сейчас подразделения АО, нанося противнику большие потери, успешно срывают его планы.