Եգիպտոսում 2021 թվականին առողջարանային հյուրանոցների ծանրաբեռնվածությունը ցածր կմնա, բայց շուկա դուրս գալու համար տասը հազար նոր սենյակ է պատրաստվում, հայտնում է ATOR-ը՝ հղում անելով հանրապետության զբոսաշրջության նախարարությանը:
Նոր հյուրանոցները կբացվեն Կարմիր եւ Միջերկրական ծովերի ափերին՝ Կահիրեում եւ Լյուքսորում:
Նախարարության տվյալներով՝ մինչ օրս ներդրողներն արդեն ավարտել են չորս հազար հյուրանոցային համարների շինարարությունը: Համավարակի պատճառով դրանց գործարկումը հետաձգվել է:
Տեղական ընդունող ընկերությունների կարծիքով՝ «չորս եւ հինգ աստղեր» կատեգորիայի հյուրանոցները, որոնք կառուցվում են, օրինակ, Հուրգադայում, կենտրոնանալու են հիմնականում գերմանական շուկայի վրա:
Շարմ էլ-Շեյխում նոր հյուրանոցները կառուցվում են ԱՊՀ-ից եւ Արեւելյան Եվրոպայից ժամանող զբոսաշրջիկների թիրախավորմամբ, եւ դրանք ավելի շատ համահունչ են բոլոր ներառական հյուրանոցների սովորական կերպարին: Դրանք ունեն մեծ տարածք, մի քանի լողավազաններ, ռեստորաններ եւ բարեր, մասնավոր լողափեր:

Загрузка курортных отелей Египта в 2021 году останется низкой, но к выводу на рынок готовится еще десять тысяч новых номеров, сообщает АТОР со ссылкой на Минтуризма республики.
Новые отели откроются на побережье Красного и Средиземного морей, в Каире и Луксоре.
По данным ведомства, к настоящему моменту инвесторы уже закончили строительство четырех тысяч гостиничных комнат. В связи с пандемией их запуск был отложен.
Как рассказали в местных принимающих компаниях, отели категории «четыре и пять звезд», которые строятся, например, в Хургаде, будут ориентированы преимущественно на рынок Германии.
В Шарм-эш-Шейхе новые гостиницы строятся с прицелом на туристов из стран СНГ и Восточной Европы, и они больше соответствуют привычному образу отеля «все включено». У них большая территория, несколько бассейнов, ресторанов и баров, площадки под анимацию и собственный пляж.