Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը եւ ֆինանսների նախարար Ռիշի Սունակը կինքնամեկուսանան կորոնավիրուսով վարակված առողջապահության նախարար Սաջիդ Ջավիդի հետ շփվելուց հետո, հաղորդում է Sky News հեռուստաալիքը:
«Ինչպես ամբողջ երկրում հարյուրավոր ուրիշ մարդանց, ինձ հետազոտել են եւ խնդրել ինքնամեկուսանալ»,-ասել է Բրիտանիայի վարչապետը: Անգլիայում սահմանափակումները չեղարկելու նախաշեմին Ջոնսոնը կոչ է արել բոլոր քաղաքացիներին զգույշ լինել:
Ավելի վաղ BBC News-ը հայտնել էր, որ Ջոնսոնն ու Սունակը կարող էին տեղափոխվել բժշկական հսկողության ներքո, սակայն հետո ինքնամեկուսացումը ճանաչվել է՝ որպես ստեղծված իրավիճակից ելքի լավագույն միջոց:

Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон и министр финансов Великобритании Риши Сунак уйдут на самоизоляцию после контакта с главой минздрава Саджидом Джавидом, заразившимся коронавирусом, сообщает телеканал Sky News.
«Как и сотню тысяч других людей по всей стране, меня проверили и попросили самоизолироваться», — сказал глава британского правительства. В преддверии отмены ограничений в Англии, Джонсон призвал всех граждан быть осторожными.
Ранее BBC News сообщали о планах поместить Джонсона и Сунака под медицинское наблюдение в рамках обкатки пилотной программы, призванной заменить регулярным тестированием уход на самоизоляцию, однако в итоге самоизоляция была признана лучшим выходом из сложившейся ситуации.