«Ժառանգությունը» չի խուսափում լավ կամ վատ հանդիպումներից. քաղաքականությունն այն վայրը չէ, որտեղ ընտրում ես զրուցակցիդ։ Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը՝ մեկնաբանելով ԵԽԽՎ նախագահ Մեւլութ Չավուշօղլուի հետ հանդիպելու «Ժառանգության» որոշումը։
Նշելով, որ վերջինս պաշտոնատար անձ է եւ դեռ դեր է խաղալու ԵԽԽՎ-ում, Լարիսա Ալավերդյանը համոզմունք հայտնեց, որ իրենք Չավուշօղլուի հետ հանդիպման ժամանակ պետք է ցույց տան, թե ինչ մոտեցում ունեն այդ անձի եւ նրա դիրքորոշումների նկատմամբ: «Մենք դա ասելու ենք միջազգային փորձում բոլոր ընդունված կոշտ միջոցներով, թե ինչպես ենք վերաբերում նրան եւ ինչ ենք առաջարկում»,- նշեց նա։
Ամփոփելով՝ Ալավերդյանը նկատեց, որ Թուրքիայի՝ ԵԽԽՎ ձեւաչափով ղարաբաղյան հարցում ավելացող հետաքրքվածությունը խոսում է Հայաստանի պասիվության մասին. «Ես դա գնահատում եմ իբրեւ մեր երկրի ցուցաբերած պասիվության պատասխան»։

The Heritage Party will meet with PACE President Mevlut Cavusoglu, as politics is not a sphere where one can chose a company, Larisa Alaverdyan, an MP of the Heritage Party, told a press conference, clarifying the party’s stance on such a meeting.
Alaverdyan gave assurances that the party will present its attitude to Cavusoglu at the forthcoming meeting. She also noted that Turkey’s keen interest in getting the Nagorno-Karabakh problem put on the PACE agenda testifies to Armenia’s inactivity.
Mevlut Cavusoglu is arriving on a two-day working visit to Armenia on May 12. Rumors say he changed the format of his visit (from official to working) so as not to visit the Memorial to Armenian Genocide victims.