Հայաստանի բնակիչ 22-ամյա Ասատուր Խաչատրյանը «սխալմամբ» մեկնել է Բաքու:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին են հաղորդել Ուկրաինայի միջազգային ավիաընկերությունից, երիտասարդը մեկնում էր Կիեւ` հարազատներին այցելելու: «Բորիսպոլ» օդանավակայանում փաստաթղթերի հետ կապված խնդիրներ են առաջացել, ընդ որում այնքան լուրջ, որ որոշում է կայացվել երիտասարդին անմիջապես հետ ուղարկել:
Սակայն օդանավակայանի աշխատակցի անզգուշության հետեւանքով Խաչատրյանը կարող էր ողբերգական ճակատագրի արժանանալ, քանի որ Երեւան թռչող օդանավի փոխարեն նրան նստեցրել են Բաքու թռչող օդանավը: Բարեբախտաբար, նրան այնտեղ երկար չեն պահել: Բաքվի օդանավակայանի «ստերիլ գոտում» մի քանի ժամ մնալուց հետո նրան նստեցրել են օդանավ ու հետ ուղարկել Կիեւ:
Ներկայումս Խաչատրյանը Կիեւում է: Անհասկանալի տրամաբանությամբ, իշխանություններն իրենց մեղքը քավելու համար թույլ են տվել, որպեսզի Խաչատրյանն այցելի իր հարազատներին:
Ուկրաինայի միջազգային ավիաընկերության տվյալներով` Բաքվում Խաչատրյանին ապահովել են սնունդով եւ պահպանությամբ: Հուլիսի 26-ի առավոտյան Կիեւ ժամանելով` նա զանգահարել է ծնողներին:

YEREVAN. – The 22-year-old Armenian citizen has flied to Baku “by mistake.”
The young man went to Ukraine to visit his relatives, Ukrainian Airlines told Armenian News-NEWS.am. At Boryspil Airport, customs officers revealed some problems with documents and it was decided to deport him immediately.
However, the zeal of airport staff almost turned into a tragedy when Asatur Khachatryan was seated on a plane heading to Baku “by mistake.” Fortunately, the young man was not stopped and was safely seated on a plane going back to Kiev after he spent several hours in the transit zone.
Currently Khachatryan is in Kiev. The Ukrainian authorities let the young man stay with relatives.
According to representatives of the Ukrainian Airlines in Baku, Khachatryan was provided with food and protection. He called his parents as soon as he arrived in Kiev on Friday morning.