Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն առաջին անգամ սեղմել է անցած նախագահական ընտրություններում իր հիմնական մրցակից, ընդդիմության առաջնորդ Էնրիկե Կապրիլեսի ձեռքը:
Քաղաքական գործիչները հանդիպել են խորհրդակցության ժամանակ, որը նվիրված է եղել երկրում հանցավորության դեմ պայքարի խստացմանը:
Խորհրդակցությունից առաջ Միրանդայի նահանգապետ Կապրիլեսը Twitter-ի իր էջում գրել է, որ պատրաստ է մի կողմ թողնել իր տարաձայնությունները երկրի նախագահի հետ՝ հանուն հանցավորության դեմ համատեղ պայքարի:
Նշենք, որ նախագահի կողմից նահանգապետերի հետ խորհրդակցություն անցկացնելու պատճառը եղել է դերասանուհի եւ նախկին «Միսս Վենեսուելա» Մոնիկա Սպիրի աղմկահարույց սպանությունը, որն իր ամուսնու հետ ավազակային հարձակման զոհ է դարձել:

Президент Венесуэлы Николас Мадуро впервые пожал руку своему основному сопернику на прошлогодних президентских выборах, лидеру оппозиции Энрике Каприлесу.
Политики встретились на совещании, созванном главой государства для обсуждения мер по усилению борьбы с преступностью в стране.
Перед совещанием губернатор Каприлес, возглавляющий венесуэльский штат Миранда, написал в социальной сети «Твиттер» о своей готовности оставить в стороне свои разногласия с президентом ради совместной борьбы с преступностью.
Отметим, что поводом для проведения совещания президента с губернаторами стало громкое убийство актрисы и бывшей «Мисс Венесуэлы» Моники Спир, которая вместе со своим мужем стала жертвой бандитского нападения.