Այսօր` ապրիլի 12-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լեհաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնակատար, Սեյմի մարշալ Բրոնիսլավ Կոմորովսկուն:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության վարչությունից, ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ ողջ լեհ ժողովրդին` տեղի ունեցած ավիավթարի կապակցությամբ, որի հետեւանքով զոհվեցին Լեհաստանի Հանրապետության Նախագահ Լեխ Կաչինսկին, առաջին տիկինը, խորհրդարանի եւ կառավարության անդամներ:
Համաժողովրդական վշտի այս ծանր պահին Ձեզ հետ միասին կիսում ենք կորստի ցավը, ուժ ու արիություն մաղթում Լեհաստանի ժողովրդին, զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին»:

President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakyan sent his condolences on the tragic death of Polish President Lech Kaczynski to Acting President Bronisław Komorowski.
“On behalf of the Nagorno-Karabakh authorities and on my personal behalf I offer you and the Polish people condolences on the air crash that claimed the lives of President of Poland Lech Kaczynski First Lady, Parliament and Government members.
”We share you grief and wish strength and courage to the polish people, relatives and friends of the victims, the NKR President’s telegram says.