Ցուցարարները, որոնք ցանկանում են հասնել Թաիլանդի կառավարության հրաժարականը, արգելափակել են Բանգկոկում Մաքսային դեպարտամենտի ելքերն ու մուտքերը: Նրանք մտադիր են արգելափակել նաեւ այլ կառավարական հաստատությունները՝ անհնար դարձնելով դրանց աշխատանքը:
Հունվարի 15-ին ընդդիմադիր շարժման ուսանողական թեւը, որը հայտնի է արմատական տրամադրվածությամբ, ծրագրում է փակել Բանգկոկում Ավիադիսպետչերական կենտրոնի շենքը, հաղորդում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 13-ին Թաիլանդի ընդդիմությունը սկսել է «Բանգկոկի փակման» բազմօրյա զանգվածային ակցիան: Ցուցարարները պահանջում են երկրի ժամանակավոր կառավարության հրաժարականն ու արտահերթ ընտրությունների չեղարկումը, որոնք նախատեսվում են փետրվարի 2-ին:

Манифестанты, добивающиеся отставки правительства Таиланда, блокировали входы и выходы у здания Таможенного департамента в Бангкоке. Они также намерены начать блокаду других правительственных учреждений, сделав их работу невозможной.
15 января студенческим крылом оппозиционного движения, известным своим радикальным настроем планируется блокировка здания Центра авиадиспетчерской связи в Бангкоке. Это ведомство обеспечивает взаимодействие диспетчерских служб Таиланда непосредственно с экипажами самолетов, находящихся в воздухе, сообщает ИТАР-ТАСС
Напомним, 13 января оппозиция Таиланда начала многодневную массовую акцию «закрытия Бангкока». В планы митингующих входит перекрытие дорожного движения во всем центре города и «парализация» столицы страны. Демонстранты требуют отставки временного правительства страны и отмены внеочередных выборов, назначенных на 2 февраля.