Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը իններորդ տեղն է զբաղեցրել պետությունների ամենաբարձր վճարվող առաջնորդների վարկանիշում, հայտնում է Les Echos ֆրանսիական պարբերականը։
Պուտինի տարեկան աշխատավարձը կազմում է 136 հազար դոլար։ Պուտինից քիչ է ստանում միայն Իտալիայի վարչապետ Մաթեո Ռենցին՝ 125 հազար դոլար, մինչդեռ ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի տարեկան աշխատավարձը 400 հազար դոլար է։
Վարկանիշում երկրորդ տեղն է զբաղեցնում Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն՝ նրա տարեկան աշխատավարձը կազմում է 260 հազար դոլար։ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը Եվրոպայում ամենաբարձր վճարվող առաջնորդն է, նա երրորդ տեղում է՝ 234 հազար դոլար աշխատավարձով։

Президент России Владимир Путин занял девятое место в рейтинге самых высокооплачиваемых лидеров государств, передает RNS со ссылкой на французское издание Les Echos.
Как стало известно, годовая зарплата Путина составляет $136 тыс. Меньше Путина получает лишь премьер Италии Маттео Ренци: $125 тыс., в то время как у лидера рейтинга президента США Барака Обамы – $400 тыс.
Второе место в рейтинге занял премьер-министр Канады Джастин Трюдо: его годовая зарплата составляет $260 тыс. Канцлер Германии Ангела Меркель оказалась самым высокооплачиваемым лидером в Европе, заняв третье место: $234 тыс.
В рейтинге учитывались годовые зарплаты лидеров «влиятельных» мировых государств по данным на 2016 год.