Հրազդանում ծնողների աչքի առջեւ 7-ամյա տղային մահացու վրաերթի ենթարկելու մեջ մեղադրվող Վանիկ Սարգսյանի համար դատախազը պահանջել է ազատազրկում 3 տարի 3 ամիս ժամկետով: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ամբաստանյալի պաշտպան Վահե Դանիելյանը։
«Մենք այդ պատժաչափի հետ համաձայն չենք»,- ասաց փաստաբանը։
Հաջորդ դատական նիստին դատավորը կհրապարակի դատավճիռը: Նշենք, որ դատաքննությունն անցկացվել է արագացված կարգով:
Հիշեցնենք, որ վրաերթը տեղի էր ունեցել 2016թ. հուլիսի 4-ին՝ ժամը 20:00-ի սահմանում: Հրազդանի բնակիչ 38-ամյա Վանիկ Սարգսյանի վարած «Վազ 2104» մակնիշի ավտոմեքենան քաղաքում դուրս էր եկել երթեւեկելի մասից եւ մայթին վրաերթի ենթարկել հետիոտն, 7-ամյա Արմեն Խամփերյանին, որը տեղում մահացել էր: Հարուցվել էր քրգործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Վարորդը եղել է ոչ սթափ վիճակում: Վանիկ Սարգսյանը կալանավորվել էր, ապա գրավի դիմաց ազատ արձակվել:

Прокурор требует приговорить к 3 годам 3 месяцем лишения свободы Ваника Саркисяна, сбившего насмерть семилетнего мальчика в Раздане. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил адвокат подсудимого Ваге Даниелян.
«Мы не согласны с этим наказанием», - заявил адвокат. На следующем заседание судья огласит приговор.
Согласно обвинительному заключению, вечером 4 июля Ваник Саркисян, находясь в состоянии алкогольного опьянения, ехал по Раздану. На повороте из-за большой скорости мужчина не справился с управлением. Автомобиль вылетел на тротуар и сбил семилетнего мальчика. Ребенок погиб на месте.