ՕՊԵԿ-ի անդամ պետությունները պատրաստ են «հզոր» համաձայնություն ձեռք բերել նավթի արդյունահանման ծավալների կրճատման հարցում՝ հանուն գների պահպանման:
Ըստ Reuters-ի՝ Մադուրոն ընդունել է Նավթ արտահանող երկրների կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Մոհամմեդ Բարկինդոյին:
Նավթի գինը նախօրեին շուրջ 6%-ով աճել է՝ կապված ՕՊԵԿ-ի անդամների միջեւ փոխզիջման հասնելու ակնկալիքների վերականգնման հետ: Կազմակերպության երկու առանցքային անդամների՝ Սաուդյան Արաբիայի եւ Իրանի հարաբերությունները լարված են մի շարք խնդիրների շուրջ վաղեմի տարաձայնությունների պատճառով:

Страны-члены  ОПЕК готовы прийти к «мощному» соглашению о сокращении добычи ради поддержания цен. Об этом заявил президент Венесуэлы Николас Мадуро.
Как сообщает Reuters, Мадуро принял с генсека Организации стран-экспортеров нефти Мохаммеда Баркиндо.
Нефть выросла накануне на шесть с лишним процентов в связи с возобновившимися ожиданиями достижения компромисса между членами ОПЕК. Отношения ключевых участников картеля, Саудовской Аравии и Ирана, отягощены давними разногласиями по широкому спектру проблем.