Լիբանանի զբոսաշրջության նախարար Ավետիս Գիդանյանը պատասխանել է իր հասցեին համացանցում տարածված քննադատությանը սկանդալային հեռուստաշոուից հետո, որի ընթացքում նա նշել է, որ եթե ընտրություն կատարեր Լիբանանի ու Հայաստանի միջեւ՝ Հայաստանը կընտրեր։
Չնայած հեռուստաշոուի ժամանակ դահլիճում ներկաները այդ պատասխանից հետո սկսել էին ծափահարել, բայց նախարարը հայտնվել էր քննադատությունների թիրախում, հայտնում է the961.com կայքը։ Որոշ լիբանանցիներ նույնիսկ նրա հրաժարականն են պահանջել։
«Եկեք պարզաբանենք ՝ ես լիբանանցի եմ հայկական արմատներով։ Լիբանանն իմ հայրենիքն է»,- ասել է նախարարը։
Նախարարին նաեւ քննադատել են թուրքերի հասցեին նրա ասածների համար։ «Ես երբեք առաջ չեմ մղի որեւէ բան, որը Թուրքիային է վերաբերում, լինի դա ապրանք, թե հարաբերություններ։ Ես չեմ կարող թուրքերին արգելել Լիբանան գալ, սակայն չեմ ուզում նրանց ողջունել օդանավակայանում»,- հայտնել է նա։
Հիշեցնենք, որ լիբանանյան հեռուստաշոուներից մեկի ժամանակ Գիդանյանին առաջարկել են ընտրություն կատարել Հայաստանի ու Լիբանանի միջեւ։ Լիբանանահայը առանց երկմտելու պատասխանել է․ «Հայաստանը»։

Министр туризма Ливана Аветис Гиданян ответил на критику в сети в свой адрес после скандального телешоу, во время которого он отметил, что, выбирая между Ливаном и Арменией, он выбрал бы последнюю.
Несмотря на то, что присутствовавшие в зале телешоу зрители начали аплодировать, услышав его выбор, ответ министры вызвал шквал критики, сообщает сайт the961.com . Некоторые ливанцы даже потребовали его отставки.
«Давайте поясним, я ливанец с армянскими корнями. Ливан моя родная страна»,- заявил министр.
Министра также раскритиковали за слова в адрес турок. «Я никогда не буду продвигать что-либо, относящееся к Турции, будь то продукция или же отношения. Я не могу запретить туркам приезжать в Ливан, но я не хочу приветствовать их в аэропорту»,- заявил он.
Напомним, что на одном из ливанских телешоу, Гиданяну предложили сделать выбор между Арменией и Ливаном. Армянин по происхождения, не задумываясь ответил: «Армения».