Լիբանանի զբոսաշրջության նախարար Ավետիս Գիդանյանը պատասխանել է իր հասցեին համացանցում տարածված քննադատությանը սկանդալային հեռուստաշոուից հետո, որի ընթացքում նա նշել է, որ եթե ընտրություն կատարեր Լիբանանի ու Հայաստանի միջեւ՝ Հայաստանը կընտրեր։
Չնայած հեռուստաշոուի ժամանակ դահլիճում ներկաները այդ պատասխանից հետո սկսել էին ծափահարել, բայց նախարարը հայտնվել էր քննադատությունների թիրախում, հայտնում է the961.com կայքը։ Որոշ լիբանանցիներ նույնիսկ նրա հրաժարականն են պահանջել։
«Եկեք պարզաբանենք ՝ ես լիբանանցի եմ հայկական արմատներով։ Լիբանանն իմ հայրենիքն է»,- ասել է նախարարը։
Նախարարին նաեւ քննադատել են թուրքերի հասցեին նրա ասածների համար։ «Ես երբեք առաջ չեմ մղի որեւէ բան, որը Թուրքիային է վերաբերում, լինի դա ապրանք, թե հարաբերություններ։ Ես չեմ կարող թուրքերին արգելել Լիբանան գալ, սակայն չեմ ուզում նրանց ողջունել օդանավակայանում»,- հայտնել է նա։
Հիշեցնենք, որ լիբանանյան հեռուստաշոուներից մեկի ժամանակ Գիդանյանին առաջարկել են ընտրություն կատարել Հայաստանի ու Լիբանանի միջեւ։ Լիբանանահայը առանց երկմտելու պատասխանել է․ «Հայաստանը»։

Lebanese Minister of Tourism Avedis Guidanian has responded to the criticism made in his address on the Internet after a scandalous TV show, during which he noted that when facing a choice between Armenia and Lebanon, he would choose the former.
Although the audience applauded him on hearing his choice, the minister’s answer came under fire, the961.com reports. Several Lebanese even demanded his resignation.
“Let’s make things clear, I am a Lebanese with Armenian roots, Lebanon is my home country,” the minister said.
Guidanian was also rebuked for his comments regarding the Turks. “I would not promote anything related to Turkey, none of their products, or establish relations with them. I cannot prevent Turks from coming to Lebanon and I do not want to welcome them at an airport,” he said.