Թուրքիայի Մարդին քաղաքում մոտ 100 հոգուց բաղկացած խումբը չարտոնված հավաք է արել եւ երթ անցկացրել, որի ընթացքում ոստիկանության հետ բախում է տեղի ունեցել։
Թուրքական Radikal-ի փոխանցմամբ՝ PKK-ի առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանի օգտին կարգախոսներ հնչեցրած խմբին փորձել է ցրել ոստիկանությունը՝ օգտագործելով արցունքաբեր գազ եւ ջրցան մեքենաներ։ Ցուցարարները իրենց հերթին սկսել են քարերով պատասխանել ոստիկաններին։
Ոստիկանները հետապնդելով փախչող ցուցարարներին, բերման են ենթարկել նաեւ 5 տարեկան մի երեխայի, որի պատճառով խիստ լարված իրավիճակ է ստեղծվել Մարդինում, քանի որ քաղաքացիները պահանջում են ազատ արձակել երեխային։
Ոստիկանությունը երեխային ազատ արձակել պահանջող քաղաքացիների նկատմամբ եւս ջրցան մեքենաներ եւ արցունքաբեր գազ է օգտագործել։

A group of 100 people held an unauthorized picket and demonstration leading to clashes with police in the Turkish city of Mardin. The protestors were chanting slogans in support for Kurdish leader Abdullah Ocalan.
Police tried to break up a rally using tear gas and water-jet, Radical reported. In response protestors stoned the police officers.
Policemen detained activists and 5-year-old child. It caused tensed situation in the city, as the local citizens demanded that the child should be released.