Կորեական թերակղզում իրավիճակը մոտ է աղետալի հետեւանքներով լայնածավալ զինված բախման հանգեցնելուն։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Իգոր Մորգուլովը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«ԿԺԴՀ-ի շարունակվող հրթիռամիջուկային փորձարկումները, տարածաշրջանում ամերիկյան ռազմական ներկայության մեծացումը, երկու կողմերի վտանգավոր զորավարժություններն ու պատերազմական հռետորաբանությունը իրավիճակը աներեւակայելի, իսկապես աղետալի հետեւանքներով հղի լայնածավալ զինված բախման շեմին են հասցրել»,-ասել է Մորգուլովը։
Նրա խոսքով՝ նոր պատժամիջոցներին Փհենյանն ավելի կոշտ պատասխաններով կարձագանքի, պատժամիջոցային մեխանիզմը գործնականում սպառել է իրեն։

The situation on the Korean Peninsula is close to a large-scale armed clash with catastrophic consequences, Russian Deputy Foreign Minister Igor Morgulov said.
Thr Russian official said continuing nuclear missile experiments of the DPRK, the build-up of the US military presence in the region, dangerous maneuvers and warlike rhetoric from both sides has brought the situation to the dangerous edge of a large-scale armed clash that would have unimaginable, truly disastrous consequences.
According to him, Pyongyang will respond to new sanctions with tougher response, the sanctions mechanism has almost exhausted itself.