Շուտով իր պաշտոնին հրաժեշտ կտա նաեւ մարդու իրավունքների պաշտպան Արմեն Հարությունյանը։ Սակայն ի տարբերություն մյուս պաշտոնյաների՝ Սերժ Սարգսյանը չի կողմնորոշվում, թե ում նշանակի նրա փոխարեն։
Որքան էլ զարմանալի է, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, նա երկու օր առաջ այդ պաշտոնը առաջարկել է պաշտոնանկ արված արդարադատության նախարար Գեւորգ Դանիելյանին։ Սակայն Գեւորգ Դանիելյանը իր մեջ ուժ եւ համարձակություն է ունեցել հրաժարվելու առաջարկից։
Ներկա պահին դեռ Սերժ Սարգսյանը կոնկրետ ոչ ոքի մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում չի տեսնում, սակայն նրան փնտրում է Սահմանադրական դատարանում։

According to the information at Zhamanak daily’s disposal, Armenian Ombudsman Armen Harutyunyan will soon assume another office. However, unlike other officials, it is unclear who Serzh Sargsyan will appoint to this post.
Two days ago Serzh Sargsyan offered former Armenian Justice Minister Gevorg Danielyan to assume the office. However, the former minister found courage to refuse the President’s proposal, the daily writes referring to its sources.
At the moment, no likely candidate is put up for the past. He will probably be a member of Armenian Constitutional Court.