Հայկական մաֆիայի հայտնի կնքահայրն ամանորը տանը չի անցկացնի, գրում է The New York Post-ը:
Արմեն Ղազարյանին («Պզո»), որին մեղադրում են 100 մլն դոլար գումարի չափով բժշկական ապահովագրության մեքենայությունների մեջ, մերժել են ազատ արձակել: Դատավորը որոշել է, որ «նրա անհասկանալի հարստությունը» կարող է հեշտությամբ թույլ տալ լքել երկիրը:
Մանհեթենի դաշնային դատավոր Պոլ Գարդիֆը նկատել է, որ Ղազարյանը 350 հազար դոլարանոց «Ռոլլս-Ռոյս Ֆանտոմ» է վարում, Կալիֆորնիայում 600 հազար դոլարանոց տուն ունի, առնվազն մեկ միլիոն դոլար է պարտվել Լաս-Վեգասում եւ շատ է ճանապարհորդել, թեեւ պնդում է , որ ամսական 1500 դոլար է վաստակում հին մեքենաներ վաճառելով:
Դատավոր Գարդիֆը մեղադրել է դատախազներին՝ անհրաժեշտ ապացույցներ ապահովելու անընդունակության մեջ՝ նկատելով, որ Ղազարյանի լավ կապերը Հայաստանում, որի հետ ԱՄՆ-ը արտաքսման պայմանագիր չունի, փախուստի լուրջ վտանգ է ստեղծում:
Իր հերթին Ղազարյանի փաստաբան Մարկ Գերագոսը հայտարարել է, որ խորհրդակցելու է իր պաշտպանյալի հետ՝ նախքան բողոք ներկայացնելը:

Известный крестный отец армянской мафии не будет выпущен домой на каникулы, пишет «The New York Post».
Армену Казаряну («Пзо»), который обвиняется в махинациях с медицинскими страховками на сумму $100 млн., отказано в освобождении под залог. Судья решил, что его  «необъяснимо большое богатство» может легко позволить покинуть страну.
Федеральный судья Манхэттена Пол Гардефе отметил, что Казарян водит «Роллс-Ройс Фантом» стоимостью в $350,000,  владеет домом в Калифорнии стоимостью в $600,000. Казарян проиграл по крайней мере $1 млн. в Лас-Вегасе и много путешествовал, однако утверждает, что зарабатывает всего лишь $1500 в месяц, продавая подержанные автомобили.
Судья Гардефе упрекнул прокуроров в неспособности обеспечить необходимые доказательства, отметив, что хорошие связи Казаряна  в Армении, которая не имеет договора об экстрадиции с США, создают серьезный риск того, что он убежит.
В свою очередь, адвокат Казаряна Марк Герагос заявил, что он посоветуется со своим клиентом, прежде чем решить, последует ли апелляция.