Առնվազն 39 մարդ է զոհվել Պակիստանի հյուսիս-արեւմուտքում անվտանգության ուժերի վրա մահապարտի հարձակման հետեւանքով:
Մահապարտ ահաբեկիչը Աֆղանստանի հետ սահմանային Բաջաուր նահանգի Կհար քաղաքում սնունդ բաժանելու կետի մոտ գործի է դրել պայթուցիկ սարք, հաղորդում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով France-Presse-ին: Ավելի քան 60 մարդ վիրավորվել է:
Հարձակումը տեղի է ունեցել 150 թալիբների կողմից 5 զինվորական անցակետերի վրա համակարգված հարձակումից մեկ օր անց: Այդ ժամանակ զոհվել էր 11 զինծառայող եւ 24 գրոհային, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:

On December 25, a suicide bomber attacked a crowd of people, who had gathered to collect food rations and activated an explosive device, killing 39 people in Khar, north-western Pakistan, Lenta.ru reports referring to Agence France-Presse. Over 60 people were wounded.
The attack was carried out after about 150 Taliban militants staged simultaneous attacks on five paramilitary checkpoints in the Baizai area of the Mohmand tribal agency on Friday, killing 11 soldiers and wounding 24, local officials said.