Վենեսուելացի լրագրող, El Nacional պարբերականի ղեկավար Միգել Օտերոն Twitter-ի իր էջում հրապարակել է Կարակասի Բոլիվարի պողոտայի երկնքում անօդաչուի ոչնչացման տեսանյութը, որտեղ շաբաթ շքերթ էր անցկացվում ի պատիվ Ազգային բոլիվարական գվարդիայի ստեղծման տարեդարձի, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Կադրերում երեւում է մուլտիկոպտեր դրոնը, որն այնուհետեւ պայթում է երկնքում: Այդ պահին լսվում է Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի ելույթը:
Ավելի վաղ երկրի կապի եւ տեղեկատվության նախարար Խորխե Ռոդրիգեսը հայտարարել էր, որ պայթուցիկով մի քանի թռչող սարք են ուղղվել դեպի տրիբունա, որտեղ շքերթի ժամանակ գտնվում էր Մադուրոն: Նրա խոսքով՝ վիրավորվել է 7 գվարդիական, պետության ղեկավարը չի տուժել:

Венесуэльский журналист, глава издания El Nacional Мигель Отеро опубликовал в своем Twitter видео уничтожения беспилотника над проспектом Боливара в Каракасе, где в субботу проходил парад в честь очередной годовщины создания национальной боливарианской гвардии, передает РИА Новости
На кадрах виден дрон-мультикоптер, который затем взрывается в небе. В этот момент слышно, как президент Венесуэлы Николас Мадуро произносит речь.
Ранее министр связи и информации Хорхе Родригес заявил, что к трибуне, где находился во время парада Мадуро, направились несколько летательных аппаратов со взрывчаткой. По его словам, ранения получили семеро гвардейцев, глава государства не пострадал.