Մեր ժողովրդի վերաբերմունքը յուրահատուկ է իր հերոսների նկատմամբ։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր նախօրեին զոհված զինծառայող Արտյոմ Վազգենի Խաչատրյանի հուղարկավորության ժամանակ, որին մասնակցում էր նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ժողովուրդը կրակային համազարկի հետ ինքնաբուխ ծափահարություններով ճանապարհեց իր զավակին»,-գրել է նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ հունիսի 13-ին, ժամը 17:05-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում էր ստացել զինծառայող, 1999 թ. ծնված Արտյոմ Վազգենի Խաչատրյանը:

Our people’s treatment of their heroes is unique. Spokesperson of the Ministry of Defense (MOD) of Armenia, Artsrun Hovhannisyan, wrote this in a Facebook post.
He added that at Saturday’s funeral of soldier Artyom Khachatryan who has fallen several days ago—and Defense Minister Davit Tonoyan was also in attendance to—, the people bid farewell to their son with a spontaneous applause, together with a volley fire.
As reported earlier, soldier Artyom Khachatryan (born in 1999) was mortally wounded Thursday at around 5:05pm. This serviceman of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Defense Army died at an outpost of a military unit, and as a result of the shots fired by Azerbaijan.