ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը հույս ունի համագործակցել ԵՄ-ի հետ՝ Բելառուսում առկա ճգնաժամը կարգավորելու համար, հաղորդում է AFP-ը:
«Վստահ եմ, որ ԵՄ-ը եւ ԱՄՆ-ը կիսում են մտավախությունը, թե ինչ է կատարվում Բելառուսում, եւ ես լիահույս եմ, որ մենք կկարողանանք աշխատել ճգնաժամը լուծելու համար»,-Սլովենիայում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Պոմպեոն:
«Միակ խաղաղ լուծումը կրկնակի ընտրություններն են կամ միջազգային դիտորդական առաքելության ներկայությունը»,-իր հերթին ասել է Սլովենիայի վարչապետ Յանեկ Յանսան:

Washington hopes to cooperate with the EU to resolve the crisis in Belarus, AFP reported referring to US Secretary of State Mike Pompeo.
"I'm confident that the EU and the United States share the same concerns about what has taken place and what is taking place in Belarus, and I'm very hopeful that we can collectively work" to address the crisis, he told reporters during a visit to Slovenia.
"The only peaceful solution for the current crisis in Belarus is to repeat the elections under the strong presence of the international observation missions," the EU member's leader said.