Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 13-ին հրավիրել է ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում օն-լայն խաղերի, վիճակախաղերի եւ տոտալիզատորների արգելմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքին։ Այս մասին հայտնում են նախագահի մամուլի ծառայությունից։
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ այդ ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերը խիստ դրական են ազդել ինչպես խաղացողների թվի էական կրճատման, այնպես էլ հանրության կողմից հնչեցրած գնահատականների առումով, սակայն դեռեւս լուրջ եւ համապարփակ աշխատանքներ պիտի տարվեն արգելքը շրջանցելու ցանացած փորձ կանխելու ուղղությամբ։ Ցանկալի արդյունքի հասնելու համար, ըստ նախագահ Հարությունյանի, պայքարը պիտի լինի անընդմեջ եւ հետեւողական, իսկ արգելքի շրջանցման ուղիները փակելու մեխանիզմները՝ արդունավետ՝ հաշվի առնելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում արագ առաջընթացը։
Տիրող իրավիճակի, խնդիրների ու դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ զեկույցներով եւ առաջարկություններով հանդես են եկել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարները։
Հանրապետության նախագահը հանձնարարել է շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին կարճ ժամանակահատվածում սկսել ոլորտը կարգավորող իրավական դաշտի հստակեցման եւ համացանցում մշտադիտարկում իրականացնելու ուղղությամբ աշխատանքները։

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan today convened an enlarged working consultation devoted to the implementation of activities aimed at prohibiting online games, lotteries and totalizators, as reported the Central Information Department of the Office of the President of Artsakh.
The head of state stated that the actions taken in this direction have had a very positive impact on essential reduction of the number of players and in terms of evaluations given by the public, but there is still a need for serious and comprehensive activities to prevent any attempt to overturn the ban.
The heads of relevant government agencies delivered reports and made recommendations regarding the current situation, problems and the paths to solve those problems.
The head of state assigned the heads of the interested bodies to start specifying the legislation regulating the sector and conduct monitoring on the Internet.