Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ: Այս մասին ասված է Արցախ/Տեղեկատվական շտաբում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
«Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 275 մարդու մոտ, որից 252-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 21, ընդհանուր մեկուսացված է 42 քաղաքացի: Բժիշկները 1 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 1-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 172 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9798 փորձանմուշի հետազոտություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

STEPANAKERT. – The Artsakh (Nagorno-Karabakh) Ministry of Health informed that one new case of COVID-19 has been registered in Artsakh, Information Headquarters reported.
COVID-19 has so far been confirmed in 275 people in Artsakh, but 252 of them have already recovered from this disease.
At present, 21 patients receive coronavirus treatment, and 42 people are in isolation. Doctors say one patient is in severe condition, whereas another—in moderate condition.
Also, 172 more COVID-19 tests have been conducted in Artsakh, and a total of 9,798 tests have been performed to date.