ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներում է շնորհել փաստաբան Էլիս Ջոնսոնին, ում ազատ արձակման համար միջնորդել է Քիմ Քարդաշյանը, գրում է Fox News-ը:
Թրամփը հայտարարել է Ջոնսոնին ներում շնորհելու մասին նրա դատավճիռը մեղմելուց երկու տարի անց:
Ջոնսոնը քրեական իրավունքի բարեփոխումների ոլորտում փաստաբան է, նա դատապարտվել էր ցմահ ազատազրկման թմրանյութերի մասին գործում մասնակցության համար: 2018-ի հունիսին նրա դատավճիռը մեղմվել էր:
Ջոնսոնի պատմությունը հայտնի է դարձել շնորհիվ Քիմ Քարդաշյանի, ով միջնորդել է բանտից նրա ազատ արձակման համար:
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ նա մոտ 22 տարի է անցկացրել բանտում այն բանի համար, ինչի համար այսօր շատերը նույնիսկ ճաղերի հետեւում չեն հայտնվում:

Президент США Дональд Трамп полностью помиловал адвоката Элис Джонсон, об освобождении которой ходатайствовала Ким Кардашьян, сообщает Fox News.
Президент США объявил о помиловании Джонсон два года спустя после смягчения ее приговора.
Джонсон  - адвокат в сфере реформ уголовного права и была осуждена на пожизненное заключение без права на условно-досрочное освобождение за участие в деле  о наркотиках. В июне 2018 года срок был смягчен.
История Джонсон стала широко известна благодаря звезде реалити-шоу Ким Кардашьян-Уэст, которая ходатайствовала об освобождении Джонсон из тюрьмы.
В пятницу Трамп объявил о ее полном помиловании.
«Элис приговорили к пожизненному заключению, и вы провели около 22 лет (в тюрьме – ред.) за что-то, за что сегодня многие даже не отправляются за решетку. Я так горд Вами, и мы даруем Элис полное помилование. Я только что сказал ей», - отметил президент США.