ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներում է շնորհել փաստաբան Էլիս Ջոնսոնին, ում ազատ արձակման համար միջնորդել է Քիմ Քարդաշյանը, գրում է Fox News-ը:
Թրամփը հայտարարել է Ջոնսոնին ներում շնորհելու մասին նրա դատավճիռը մեղմելուց երկու տարի անց:
Ջոնսոնը քրեական իրավունքի բարեփոխումների ոլորտում փաստաբան է, նա դատապարտվել էր ցմահ ազատազրկման թմրանյութերի մասին գործում մասնակցության համար: 2018-ի հունիսին նրա դատավճիռը մեղմվել էր:
Ջոնսոնի պատմությունը հայտնի է դարձել շնորհիվ Քիմ Քարդաշյանի, ով միջնորդել է բանտից նրա ազատ արձակման համար:
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ նա մոտ 22 տարի է անցկացրել բանտում այն բանի համար, ինչի համար այսօր շատերը նույնիսկ ճաղերի հետեւում չեն հայտնվում:

Johnson, a criminal justice reform advocate, was serving a life sentence without parole for her involvement in a nonviolent federal drug case until it was commuted June 2018. Her story gained national attention after reality star Kim Kardashian West advocated for her release from prison.
“Alice was given a life sentence, and you spent about 22 years, and for something that today a lot of people wouldn't even be going to jail for,” Trump said in a press briefing. “I'm so proud of you, and we are giving Alice a full pardon. I just told her."