ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ջո Բայդենի շտաբը իր ազգային համագումարում հանրապետականներին ծաղրելուց հետո, այս շաբաթ սկսել է այդ գործողության վերջին մասը՝ գնելով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի KeepAmericaGreat.com, https://keepamericagreat.com/ դոմենը, գրում է Politico-ն:
Երբ Թրամփը անցյալ տարի սկսեց Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու իր քարոզարշավը, նա մեծ շուքով ներկայացրեց Keep America Great դոմենը՝ որպես նորույթ: Սակայն վերջերս Բայդենի շտաբը իմացել է, որ տիրույթը հասանելի է եւ գնել է այն:
Այժմ էջը վերից վար ծածկված է Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի հասցեին հանդիմանություններով:
«Խոստումներն արված են, խոստումները կատարված չեն»,- կարդում ենք գլխավոր էջում, որտեղ ԱՄՆ նախագահի լուսանկարն է՝ դեմքի շատ տխուր արտահայտությամբ:

Штаб кандидата в президенты США Джо Байдена после «троллинга» республиканцев на своем национальном съезде, приступил к финальной части этого действа на этой неделе, выкупив домен президента США Дональда Трампа KeepAmericaGreat.com, https://keepamericagreat.com/ пишет Politico
Когда Трамп приступил к своей кампании с целью переизбрания на пост президента США в прошлом году, он с большой помпой представил домен Keep America Great, как новый. Однако недавно кампания Байдена узнала, что домен доступен и выкупила его.
Теперь страница сверху донизу покрыта упреками в адрес администрации Дональда Трампа.
«Обещания даны, обещания не выполнены» гласит надпись на домашней странице с фотографией президента США с весьма грустным выражением лица.