Շարունակում ենք անդրադառնալ դեղին մամուլի անհեթեթ նյութերի իրար հերթ չտալով արտատպումներին։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդվարդ Աղաջանյանը՝ գրառումը հեգնանքով վերնագրելով. «STAP! KORUPCION SKANDAL!!!»:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Եվ ուրեմն, առանձնացնենք իրենց լրատվամիջոց հռչակած «Փաստինֆո» և այլ կայքերի կոնկրետ 2 ստերին։
Սուտ #1 - Կառավարական թիվ 1 առանձնատան վերանորոգման համար ծախսվել են միլիոնավոր դոլարներ։ Չնայած որ իրավասու չեմ հստակ նշել ծախսված գումարի չափը, կասեմ ընդամենը, որ ներկայացված թիվը ՏԱՍՆՅԱԿ անգամներ ուռճացված է։
Սուտ #2 - Կապալառու ընկերության ընտրության մեջ ակտիվ մասնակցություն է ունեցել ԱԺ «Իմ Քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը։ Սա ևս բացարձակ սուտ է, և պրն. Հակոբյանը որևէ ներգրավվածություն նշված գործընթացում չի ունեցել։
Պարզաբանում.
Վերանորոգման ընթացքում հնարավոր չարաշահումների վերաբերյալ անձամբ ինքս եմ դիմել ՊՎԾ, որպեսզի ստուգումներ սկսվեն ՊՈԱԿ-ում։ Ստուգումների արդյունքներն ուղարկվել են համապատասվան մարմիններ, որոնց հիման վրա իրականացվում է քննություն։ ՊՈԱԿ-ի նախկին տնօրենն ազատված է աշխատանքից։
Էնպես որ «Կոռուպցիոն սկանդալ աշխատակազմի ղեկավարի ենթակայության ՊՈԱԿ-ում» վերտառության ներքո իմ նկարը տեղադրող լրատվականներին պետք է հիասթափեցնեմ։ ՊՎԾ-ն իմ դիմումի համաձայն է սկսել ուսումնասիրությունները»:

We continue reflecting on the reprinting of the absurd reports of the yellow press. Eduard Aghajanyan, the Chief of Staff to the Prime Minister of Armenia, wrote about this on his Facebook page.
"Lie # 1 - Millions of dollars were spent on the renovation of government private house No. 1. Although I am not authorized to clearly state the amount of money spent, I will only say that the presented number is exaggerated a DOZEN times.
Lie # 2 - Hrachya Hakobyan, an MP of the [majority] My Step faction of the NA [National Assembly] [and the brother-in-law of PM Nikol Pashinyan], took an active part in the selection of a contractor company. This is also an absolute lie, and Mr. Hakobyan was not involved in the mentioned process in any way.
Clarification:
I personally petitioned to the SSS [State Supervision Service] regarding possible misuse during the renovation [of government mansions], so that inspections could start in the SNCO. The results of the inspections were sent to the relevant bodies, on the basis of which an investigation is carried out. The former director of the SNCO has been fired," Aghajanyan added, in particular.