Yerevan.today-ը գրում է. «Ադրբեջանը հնարավոր է՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ միջազգային հետախուզում հայտարարի Ինտերպոլով: Այդ մասին ադրբեջանական Միլի Մեջլիսում (խորհրդարան) ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է պաշտպանության, անվտանգության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերով կոմիտեի անդամ Նիզամի Սաֆարովը:
Նրա խոսքով՝ դա կապված է այն տեղեկության հետ, թե ՀՀ երկրորդ նախագահն Ադրբեջանի «օկուպացված տարածքներ» զենք ու զինամթերք է տեղափոխել:
«Միջազգային իրավունքի նորմերի համաձայն՝ նման քայլի գնացող անձանց նկատմամբ Ինտերպոլի գծով հետախուզում է հայտարարվում»,- հավելել է պաշտոնյան:
Երեկ մամուլում տեղեկություներ էր հրապարակվել, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ջանքերով ՀՀ է բերվել մեծ քանակությամբ զենք»:

Yerevan.today reports the following: “Azerbaijan might declare second President of Armenia Robert Kocharyan internationally wanted through Interpol. This is what member of the Committee on Defense, Security and Anti-Corruption of the Milli Majlis (National Assembly) of Azerbaijan Nizami Safarov declared during a briefing today.
According to him, this is due to the news according to which the second President of Armenia has transferred weapons and ammunition to the ‘occupied territories’ of Azerbaijan.
“According to the norms of international law, such people are declared wanted through Interpol,” the official added.
Yesterday the presses reported that a large quantity of weapons had been brought to Armenia through the efforts of second President of Armenia Robert Kocharyan.”