Այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 00:20-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 37-ամյա Դավիթ Ն.-ն իր վարած Toyota մակնիշի ավտոմեքենայով Պարոնյան փողոցի թիվ 1 հասցեի դիմաց վրաերթի է ենթարկել ինքնագլորով շրջող 17-ամյա Քրիստինե Ա.-ին և 15-ամյա Սարգիս Կ.-ին:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վրաերթի ենթարկվածները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Հերացու անվան Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Վիրավորներին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիներն ու օպերատիվորեն ժամանած Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը:
Դեպքի մասին ՊԾ Երևան քաղաքի գնդից տեղեկությունը փոխանցել են Հայաստանի Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ բաժնի պետ Գոռ Թադևոսյանի, հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչներ Մանվել Մուրադյանի, Գեղամ Գալստյանի և քննիչ Վարդան Բաբաջանյանի գլխավորությամբ:
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան և ինքնագլորը տեղափոխվել է ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի պահպանվող հատուկ տարածք:
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է ոչ սթափ (խմած) վիճակում։
Աղբյուրն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ սեպտեմբերի 15-ին Chevrolet-ը վրաերթի է ենթարկել ինքնագլորով շրջող 15-ամյա տղաների, որոնցից մեկը մահացել է, իսկ մյուսը՝ տեղափոխվել հիվանդանոց։

В Ереване сегодня, 16 сентября, совершен наезд.
В районе 00:20 37-летний житель Еревана Давид Н. за рулем автомобиля марки «Toyota» на улице Паронян наехал на двоих подростков, передвигавшихся на электрическом самокате: 17-летнюю Кристине А. и 15-летнего Саркиса К.
Как сообщает Shamshyan.com, пострадавшие с травмами были госпитализированы в университетскую больницу номер 1 имени Гераци.
Пострадавшими первыми на помощь подоспели граждане и оперативно прибывшая на место происшествия дежурная группа Ереванской службы «скорой помощи».
Информацию о происшествии передали из Ереванского полка патрульной службы в отдел расследований дорожно-транспортных происшествий Ереванского следственного управления СК Армении, откуда прибыла следственная группа.
По факту происшествия в следственном отделе инициировано уголовное производство.
По поручению следователь автомобиль и самокат доставлены на специально охраняемую территорию Ереванского полка патрульной службы.
Водитель прошел тест на трезвость. Он оказался пьян.
Ранее тот же источник сообщил о том, что водитель автомобиля марки «Chevrolet» сбил двоих 15-летних подростков, один из которых скончался, а второй был госпитализирован.