Honda-ն ներկայացրել է նոր Honda Prelude-ի կոնցեպտը Տոկիոյի Japan Mobility Show ցուցահանդեսում, հայտնում է Motor1-ը։ Այս անունով կուպեները ճապոնական ավտոընկերությունն արտադրում էր մինչև 2001 թվականը։
Prelude կոնցեպտը ցուցադրվել է ավտոսրահում ճապոնական ընկերության շնորհանդեսի ամենավերջում, իսկ ավտոարտադրողը մանրամասներ չի հայտնել իր ագրեգատների վերաբերյալ։
Միևնույն ժամանակ, մեքենան գրեթե արտադրական մոդելի տեսք ունի՝ սկավառակների հետևում տեսանելի են Brembo արգելակները։ Մեքենայի սրահը թաքնված է ամբողջովին մգեցված ապակիների հետևում։
«Այս մոդելը կդառնա մեր ապագա մոդելների նախերգանքը, որոնք կժառանգեն «մեքենա վարելու ուրախությունը» ամբողջությամբ էլեկտրաֆիկացված ապագայի և կմարմնավորեն Honda-ի կայուն սպորտային մտածելակերպը», - ասել է Honda Motor-ի նախագահ Տոշիհիրո Միբեն:
Միբեն նաև ասել է, որ հաճախորդները Honda-ից ակնկալում են սպորտային մոդելներ, և նոր Prelude-ի մշակումը լավ ընթացքի մեջ է:

Honda представила на Japan Mobility Show в Токио концепт новой Honda Prelude, сообщает Motor1. Купе под таким названием выпускались японской автокомпанией до 2001 года.
Показ концепта Prelude состоялся в самом конце презентации японской компании на автосалоне, и автопроизводитель не раскрыл подробностей относительно ее агрегатов.
При этом автомобиль выглядит почти как серийная модель, за дисками видны тормозные механизмы Brembo. Интерьер машины скрыт за полностью тонированными стеклами.
«Эта модель станет прелюдией для наших будущих моделей, которые унаследуют «радость от вождения» полноценного электрифицированного будущего и воплотят неизменное спортивное мышление Honda», — отметил президент Honda Motor Тосихиро Мибе.
Мибе также сказал, что клиенты ждут от Honda спортивных моделей, и разработка нового Prelude активно ведется.