ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ SatisfAI հաճախորդների փորձառության կառավարման հարթակի միջոցով առաջինը Հայաստանի բանկային համակարգում մեկնարկել է հաճախորդների գոհունակության հարցումներ՝ միջազգային հանրահայտ NPS մեթոդաբանությամբ։
Կարևորելով հաճախորդների դրական փորձառության շարունակական բարելավումը և շուկայում լավագույն ծառայությունների մատուցումը` Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները ցանկացած մասնաճյուղում կատարված գործարքի ավարտից հետո այսուհետ կստանան ՍՄՍ-հաղորդագրություն` Բանկից ստացած տպավորությունը 0-ից 10 սանդղակով գնահատելու նպատակով:
NPS հարցումը սպասարկման ոլորտում լայնորեն տարածված և ընդունված մեթոդաբանություն է, որն օգտագործվում է ընկերության հանդեպ հաճախորդների հավատարմության և բավարարվածության աստիճանը պարզելու համար: Հասկանալով հաճախորդների տրամադրվածությունը` այն թույլ է տալիս բացահայտել Բանկի գործելաոճի կամ վերջինիս մատուցած պրոդուկտների և ծառայությունների ուժեղ և թույլ կողմերը, բարելավման ենթակա ոլորտները, կատարել անհրաժեշտ փոփոխություններ՝ մատուցելով բարձրակարգ սպասարկում, հաճախորդների պահանջներին և կարիքներին համապատասխան ծառայություններ:
Առաջիկայում Բանկը նախատեսում է ընդլայնել հարցումների ուղարկման եղանակների շրջանակը` անցնելով թվային հարթակների. հարցումներն ուղարկվելու են նաև էլեկտրոնային փոստի և Մոբայլ բանկ հավելվածի միջոցով:
Նման թափանցիկ հաղորդակցումը հաճախորդների հետ համահունչ է հաճախորդների սպասարկման ոլորտում գերազանց սպասարկում մատուցելու Բանկի ռազմավարությանը: Լավագույն սպասարկման հանձնառությամբ մեր նպատակն է գերազանցել հաճախորդների սպասելիքները` տրամադրելով բացառիկ ծառայություններ:
Մենք կարևորում ենք մեր հաճախորդների կարծիքները, իսկ նրանց գոհունակությունն ու հավատարմությունը մեր գլխավոր առաջնահերթություններն են։

АРМБИЗНЕСБАНК первым запустил международные опросы об удовлетворенности клиентов со знаменитой методологией NPS при платформе управления клиентским опытом SatisAI в банковской системе Армении.
Подчеркивая постоянное улучшение положительного опыта клиентов и лучшее предоставление услуг на рынке, физические лица в качестве клиентов получат SMS-сообщение в конце транзакций в любом филиале для оценки впечатления о Банке от 0 до 10 балльной системе.
Опрос NPS – это широко используемая и признанная методология в сфере услуг, которая позволяет прояснить степень лояльности и удовлетворенности клиентов компанией. Осознавая настроение клиентов, позволяет идентифицировать сильные и слабые стороны работы Банка, предоставляемых продуктов и услуг, улучшить подчиненные отрасли, внести необходимые изменения, предоставив высококачественный сервис в соответствии с требованиями и потребностями клиента.
В ближайшее время Банк планирует расширить спектр способов отправки запросов за счет перехода на цифровую платформу, запросы также будут направляться по электронной почте и через приложение «Мобильный банк».
Такая непринужденная коммуникация с клиентами носит гармоничный характер стратегии банка обеспечивать превосходное обслуживание. Наше стремление к лучшему обслуживанию, является целью превзойти ожидания клиентов, предоставляя исключительный сервис.
Мы ценим мнение наших клиентов, их удовлетворенность и лояльность к нам являются главными приоритетами.