ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շարունակում է ջանքեր գործադրել ուկրաինական հակամարտության կարգավորման համար եւ կարծում է, որ կկարողանա հասնել դրան։
«Մենք աշխատում ենք այդ ուղղությամբ շատ լարված եւ պետք է կանգնեցնենք այն»,- ասել է նա Սպիտակ տան մոտ Սուրբծննդյան տոնածառի լույսերը վառելու արարողության ժամանակ։
Նախագահը հայտնել է, որ ներկայում իր երկիրը անվտանգության մեջ է եւ բնակչությունը կարող է հանգիստ նշել Սուրբ Ծնունդն ու Նոր տարին։
«Որպես ազգ մենք կարող ենք երախտապարտ լինել շատ բանի համար։ Այս տոներին մեր սահմանն անվտանգ է, մեր ոգին վերածնվում է․ ամենաանվտանգ սահմանը մեր երկրի ողջ պատմության ընթացքում։ Յոթ ամիս, եւ ոչ ոք անլեգալ չի մտել մեր երկիր»,- ասել է ԱՄՆ նախագահը։
Նա շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ զինծառայողներին, ներառյալ Ազգային գվարդիայի «խիզախ հերոսներին», որոնք ապահովում են կարգն ու հանդարտությունը։

US President Donald Trump continues to make efforts to resolve the Ukrainian conflict and believes he will be able to achieve this.
“We got to get that stopped, we're working very hard on it,” Trump said before the ceremony of the National Christmas Tree lighting at the White House.
The US President stated that at present his country is safe and its population can peacefully celebrate Christmas and New Year.
“As a nation, we have much to be grateful for," the US President said. "On this holiday season, our border is secure, our spirit is restored — most secure border we've ever had in the history of our country. Seven months and nobody has come in illegally to our country.”
Also, he thanked the men and women of the US military, including the "brave heroes" of the National Guard, who ensure order and calm in the country.