Հայաստանի արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը 2007 թվականից մինչև 2010 թվականի հունվարի 1-ը գրանցել է բռնագանձված գումարների 175 տոկոս աճ: Այդ մասին ծառայության հունվարի 22-ին տեղի ունեցած ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում տեղեկացրել է վերլուծական եւ կազմտեսչական բաժնի պետ Ռոբերտ Մինասյանը:
ԴԱՀԿ ծառայության մամուլի քարտուղար Ռուբեն Գրդզելյանը NEWS.am-ին հայտնում է, որ 2009 թվականին գրանցվել է կատարողական վարույթների աճ` հարուցվել են 62 580 գործ (2008թ.` 55991, 2007թ.` 44487): 2009 թվականի ընթացքի մեջ եղել են ընդամենը 85973 կատարողական վարույթ: Զգալիորեն նվազել է դիմում-բողոքների քանակը: 2009 թ. ծառայություն մուտք է եղել եւ ընթացք է տրվել 13586 դիմումի:
2009թ. ընթացքում կատարվել են 10 ծառայողական քննություններ: ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի հրամաններով 20 հարկադիր կատարողներ ենթարկվել են կարգապահական պատասխանատվության, որոնցից 4-ը հեռացվել են ծառայությունից:

Служба принудительного исполнения судебных актов Министерства юстиции Армении с 2007 года по 1 января 2010 года зарегистрировала 175 процентов роста взимаемых сумм. Об этом на состоявшемся 22 января расширенном рабочем совещании сообщил начальник аналитического отдела Службы СПИСА Роберт Минасян.
Пресс-секретарь службы Рубен Грдзелян отметил, что в 2009 году зарегистрирован рост исполнительных дел: возбуждены 62580 дел (в 2008 – 56991, в 2007 – 44487). В 2009 году было в исполнении всего 85973 дела.
Значительно сократилось количество заявлений — жалоб. В 2009 году поступило и расследовано 13586 заявлений.
В течение 2009 года проведено 10 служебных расследований. По распоряжениям главного судебного пристава 20 судебных приставов были привлечены к дисциплинарной ответственности, из которых 4 уволены.