Մայրաքաղաքի բնակիչներին մտահոգող խնդիրները լսելու եւ հնարավոր լուծումներ տալու, ինչպես նաեւ նրանց կողմից ներկայացվող առաջարկություններին ծանոթանալու նպատակով Երեւանի քաղաքապետարանում  եւ վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերում Երեւանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ 2013 թվականի ընթացքում հստակ ժամանակացույցով կազմակերպվել են քաղաքացիների ընդունելություններ:
2013 թվականի 12 ամիսների ընթացքում Երեւանի քաղաքապետարանում կազմակերպված ընդունելություններին մասնակցել է 2504 քաղաքացի: Վերջինների կողմից բարձրացված բոլոր հարցերին տրվել են սպառիչ պատասխաններ եւ դրական լուծումներ:
Յուրաքանչյուր հինգշաբթի վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերում տեղի ունեցող ընդունելություններին տարվա կտրվածքով մասնակցել է 5895 քաղաքացի: Ներկայացված 5109 հարց համապատասխան լուծում է ստացել: Բարձրացված հարցերից 786-ը մերժվել է՝ դրանց լուծումները վարչական շրջանի կամ քաղաքապետարանի լիազորությունների  շրջանակում չլինելու պատճառով:
Տարվա ընթացքում վարչական շրջաններում կազմակերպված ընդունելություններին մասնակցել է նաեւ անձամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը եւ բարձրացված հարցերին տեղում լուծումներ տվել:
Քաղաքապետարանում եւ վարչական շրջաններում սահմանված ժամանակացույցի համաձայն քաղաքացիների ընդունելությունները շարունակվելու են նաեւ 2014թ.-ին:

С целью выслушать и решить проблемы, беспокоящие жителей столицы, а также ознакомиться с представленными ими предложениями, в мэрии и в аппаратах глав административных районов Еревана по поручению мэра столицы Тарона Маркаряна в 2013 году были организованы приемы граждан.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе мэрии столицы, в течение 12 месяцев 2013 года организованными приемами были охвачены  2504 граждан. Поднятые последними вопросы получили исчерпывающие ответы и положительное решение.
В рамках проходящих каждый четверг в аппаратах глав административных районов приемах за год были приняты 5895 граждан. 5109 из представленных вопросов получили соответствующее решение. 786 из поднятых вопросов получили отказ, так как их решение не находилось в компетенции  административного района либо мэрии.
В мэрии и в административных районах столицы прием граждан в 2014 году продолжится в соответствии  с установленным графиком.