Մոսկվայում 65 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է Պետդումայի փոխխոսնակ Լյուդմիլա Շվեցովան, հայտնում է «Էխո Մոսկվին»՝ վկայակոչելով բժշկական շրջանակների աղբյուրը։
Շվեցովան մահացել է հիվանդության հետեւանքով, որի դեմ պայքարում էր վերջին տարիներին։ Աղբյուրը նշում է, որ փոխխոսնակի քարտուղարությունում ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել են լուրը։
Լյուդմիլա Շվեցովան ծնվել էր 1949թ. սեպտեմբերի 24-ին Ալմաթիում։ Փոխխոսնակի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2011թ.-ից։ Նախքան այդ նա երկար տարիներ աշխատել էր Մոսկվայի կառավարությունում, եղել էր նախկին քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի, այնուհետեւ՝ Սերգեյ Սոբյանինի տեղակալը։ Երկու քաղաքապետերի օրոք էլ նա սոցիալական ոլորտն էր վերահսկել։

В возрасте 65 лет в Москве скончалась вице-спикер Госдумы РФ Людмила Швецова. Об этом сообщает Эхо Москвы, ссылаясь на источник в медицинских кругах.
Швецова умерла в результате болезни, с которой боролась в течение последних нескольких лет.
Как отмечает источник, в секретариате вице-спикера не смогли ни подтвердить, ни опровергнуть эту информацию.
Людмила Швецова родилась 24 сентября 1949 года в Алма-Ате. Пост вице-спикера Госдумы занимает с декабря 2011 года. До этого на протяжении многих лет Швецова работала в правительстве Москвы. Была заместителем прежнего мэра столицы Юрия Лужкова, а затем Сергея Собянина. При обоих градоначальниках она курировала социальную сферу.