Հարվարդի համալսարանը հայտնվել է սկանդալի կենտրոնում կապված դասախոսությունների ընթացքում ուսանողների գաղտնի լուսանկարման հետ, հաղորդում է «The Boston Globe»-ը:
Մոտ 2000 ուսանողի գաղտնի լուսանկարել էին դասախոսությունների ընթացքում: Համալսարանի ղեկավարությունը պնդում է, որ դա արվել է հաճախելության մակարդակը հետազոտելու նպատակով:
Փաստն առաջացրել է Հարվարդի պրոֆեսոր Գարի Լյուիսի քննադատությունը, ով ֆակուլտետային ժողովի ընթացքում հայտարարել է նման հետազոտությունների անթույլատրելիության մասին, որոնք իրականացվում են ուսանողներից գաղտնի, հաղորդում է «Gazeta»-ն:
Հարվարդի տնօրինությունը հայտարարում է, որ ուսանողներն ու դասախոսները տեղյակ չեն եղել հետազոտության մասին՝ պարապմունքներին չվնասելու համար: Սակայն քննադատությունից հետո համալսարանի ղեկավարությունը հրահանգել է վերացնել լուսանկարները:

Гарвардский университет оказался в центре скандала вокруг тайного фотографирования студентов во время лекций, сообщаетThe Boston Globe.
Около 2000 студентов были в тайне сфотографированы во время присутствия на лекциях. По утверждению руководства университета, это было сделано в рамках изучения посещаемости занятий.
Этот факт вызвал осуждение гарвардского профессора Гарри Льюиса, который заявил на факультетском совещании о недопустимости подобных исследований, проводящихся в тайне от самих студентов, передает Gazeta.
Администрация Гарварда заявляет, что студенты и преподаватели не были оповещены об исследовании во избежание вреда для самих занятий. Однако в ответ на осуждение руководство университета распорядилось уничтожить сделанные фотографии.