2017 թվականին կշարունակվի Ռուսաստանի զամաքային զորքերի հրթիռային բրիգադների վերազինումը «Իսկանդեր-Մ» օպերատիվ-տակտիկական հրթիռային համալիրներով: Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ վկայակոչելով ռազմական աղբյուրին:
«Նոր տարում պլանային կարգով կշարունակվի հրթիռային կազմավորումների վերազինումը «Տոչկա» եւ «Տոչկա-Ու» հրթիռային համալիրներց արդիական «Իսկանդեր-Մ» համալիրներով»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Նախկինում ՌԴ ԶՈւ-ի հրթիռային զորքերի եւ հրետազորի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Միխաիլ Մատվեեւսկին հայտնել է, որ «Իսկանդեր-Մ» համալիրներով բոլոր միավորումների վերազինումը կավարտվի 2020 թվականին:

Перевооружение ракетных бригад Сухопутных войск на оперативно-тактические ракетные комплексы «Искандер-М» в 2017 году продолжится, сообщает Интерфакс со ссылкой на военный источник.
«В новом году в плановом порядке продолжится перевооружение ракетных формирований с ракетного комплекса «Точка» и «Точка-У» на современный «Искандер-М»», - сказал собеседник агентства.
Ранее начальник ракетных войск и артиллерии Вооруженных сил РФ генерал-лейтенант Михаил Матвеевский сообщил, что перевооружение всех имеющихся соединений на ракетный комплекс «Искандер-М» завершится до 2020 года.