Արաբական Միացյալ Էմիրություններում երկու տղամարդկանցից յուրաքանչյուրին տուգանել են 2,7 հազար դոլարով՝ համացանցում փեսացուի եւ հարսնացուի հոլովակի արատավորող մեկնաբանությունների համար, որոնք հարսանիքից հետո մոտոցիկլետներով զբոսանք էին կազմակերպել: Այս մասին հայտնում է The National-ը:
Տղամարդկանց մեղավոր է ճանաչել Աբու Դաբիի դատարանը, նրանք իրենց մեղավոր չեն համարում:
Պարբերականը հայտնում է, որ դեռեւս մարտին նորապսակները համացանցում հոլովակ էին հրապարակել, որտեղ հարսանիքից հետո Harley Davidson մոտոցիկլետներով զբոսնում են այլ բայքերների ուղեկցությամբ: Հոլովակը քննադատության ալիք է բարձրացրել, օգտատերերը բացի քննադատական մեկնաբանություններից, վիրավորական գրառումներ էին կատարում, հարսնացուի խոսքով՝ նույնիսկ սպառնալից: Աղջկան մեղադրել են «ԱՄԷ-ի ավանդույթների եւ արժեքների խախտման մեջ»:
Էմիրաթյան զույգը, որը ԱՄԷ-ի մոտոցիկլետիստների ակումբի անդամ է, ոստիկանությանն է դիմել վիրավորանքների բողոքով: Նրանք հայցեր են ներկայացրել ընդհանուր 40 օգտատիրոջ դեմ, իսկ տուգանված երկու տղամարդկանց քննված գործը ընդամենը առաջինն է: Հաջորդ դատական նիստում դատարանը կքննի եւս 7 օգտատիրոջ դեմ գործը:

Двое мужчин в Объединенных Арабских Эмиратах оштрафованы на 2,7 тысячи долларов каждый за публикацию в интернете порочащих комментариев под видеороликом жениха и невесты, устроивших заезд на мотоциклах после свадьбы, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание The National.
По данным издания, двое эмиратцев, оставивших оскорбительные комментарии, были признаны виновными судом в Абу-Даби, сами они вину не признали.
Как стало известно изданию, молодожены еще в марте разместили в интернете видеоролик, в котором они после свадьбы катаются на мотоциклах Harley Davidson в сопровождении других байкеров. Ролик вызвал волну критики, пользователи в интернете, помимо критических комментариев, оставляли оскорбления и даже, по словам невесты, угрозы. Девушку обвинили в «нарушении традиций и ценностей ОАЭ» из-за езды на мотоцикле.
Эмиратская пара, которая состоит в клубе мотоциклистов ОАЭ, обратилась в полицию с жалобой на оскорбления. Они подали иски в целом против 40 интернет-пользователей, а получившие штраф двое эмиратцев — лишь первое рассмотренное дело. На следующих слушаниях суд рассмотрит дело против еще семерых комментаторов.