Լոնդոնում մզկիթներից մեկի մերձակայքում բեռնատարը մխրճվել է մարդկանց բազմության մեջ, երբ մարդիկ հավաքվել են գիտակցությունը կորցրած տղամարդու շուրջ։ Այս մասին հաղորդում է Press Association գործակալությունը՝ վկայակոչելով ականատեսին։
«Ես քայլում էի փողոցով եւ տեսա գետնին պառկած մի տղամարդու։ Երբ մոտեցա նրան, ասացին, որ նա առողջ չէ. նա կորցրել էր գիտակցությունը»,-գործակալությանն ասել է Աբդիքադար Վարֆան։ Նրա խոսքով՝ քիչ անց, երբ ինքը հեռացել է դեպքի վայրից, բեռնատարը մեծ արագությամբ մխրճվել է մարդկանց բազմության մեջ։
Times պարբերականը, վկայակոչելով ականատես Աբդուլռահման Սալեհ Ալամուդիին, գրում է, որ վարորդը բղավում էր, թե «ցանկանում է սպանել բոլոր մահմեդականներին»։
Կիրակի լույս երկուշաբթի գիշերը Լոնդոնի հյուսիսում՝ մզկիթի մերձակայքում, բեռնատարը մխրճվել է երեկոյան աղոթքից վերադարձող մարդկանց բազմության մեջ։ Ոստիկանությունը տեղեկացրել է, որ միջադեպի հետեւանքով մեկ մարդ է զոհվել, 10 վիրավոր կա, որոնցից 8-ը հիվանդանոց են տեղափոխվել։ 48-ամյա տղամարդ է ձերբակալվել։

Фургон врезался в толпу людей возле мечети в Лондоне, когда люди собрались вокруг потерявшего сознание мужчины, передает агентство Press Association со ссылкой на очевидца.
«Я шел по улице и увидел мужчину , который был на улице, я подошел к нему и посмотрел на него. И мне сказали, что он был не здоров, он потерял сознание», — заявил агентству Абдикадар Варфа. По его словам, он отошел от лежащего на земле мужчины, а спустя несколько минут фургон на высокой скорости въехал в группу людей.
Газета Times со ссылкой на очевидца Абдулрахмана Салеха Аламуди пишет, что водитель кричал о том, что хочет «убить всех мусульман».
Фургон в ночь на понедельник въехал в людей на севере Лондона, когда те возвращались из мечети с ночной молитвы. Полиция сообщила, что в результате инцидента погиб один человек, 10 ранены, восемь из них госпитализированы. Задержан 48-летний мужчина.
Как рассказали очевидцы, в фургоне было трое мужчин, двоим удалось скрыться. Также свидетели происшествия отметили, что водитель не выглядел пьяным или нездоровым, передает РИА Новости.