Իսրայելի Պաշտպանության բանակը Գազայի հատվածում հարվածներ է հասցրել ՀԱՄԱՍ արմատական շարժման ռազմական հենակետերին՝ ի պատասխան իսրայելական տարածքի վրա հրթիռի արձակման։ Այս մասին այսօր Twitter-ում հայտնել է Իսրայելի բանակը։
«Գազայում ահաբեկիչներն անցյալ գիշեր Իսրայելի վրա մեկ հրթիռ են արձակել։ Ի պատասխան մեր տանկերը գրոհել են Գազայում ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական հենակետերի վրա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ իսրայելական «Երկաթե գմբեթ» ՀՕՊ համակարգը ուրբաթ որսացել է Գազայի հատվածից հրեական պետության տարածքի վրա արմատականների արձակած հրթիռը։

Армия обороны Израиля нанесла удары по военным постам радикального движения ХАМАС в секторе Газа в ответ на запуск ракеты по израильской территории. Об этом сообщается в субботу в Twitter армии Израиля.
«Террористы в Газе выпустили одну ракету по Израилю прошлой ночью. В ответ наши танки атаковали военные посты ХАМАС в Газе», - говорится в сообщении, передает ТАСС.
Ранее сообщалось, что израильская система ПВО "Железный купол» перехватила в пятницу ракету, выпущенную радикалами из сектора Газа по территории еврейского государства.