Օգոստոսի 23-29-ը մերձմոսկովյան Կուբինկայում կանցկացվի «Բանակ - 2020» ռազմատեխնիկական համաժողովը:
Համաժողովը խոստանում է լինել ամենամեծը պատմության մեջ: Ցուցահանդեսին կմասնակցեն 72 պետություններից ավելի քան 1500 ընկերություններ, նրանք կներկայացնեն սպառազինության եւ տեխնիկայի ավելի քան 28 000 նմուշներ: Ազգային ցուցանմուշներ կներկայացնեն Բելառուսը, Բրազիլիան, Հնդկաստանը, Ղազախստանը եւ Պակիստանը:
«Բանակ - 2202»-ի աշխատանքին կմասնակցեն բարձրաստիճան պատվիրակություններ՝ Հայաստանից, Վիետնամից, Իրանից, Լիբանանից եւ այլ երկրներից:
Ցուցահանդեսի տարածքն այս տարի մեծացել է մինչեւ ռեկորդային 320 000 քառակուսի մետրի: Ստեղծված համաճարակաբանական ծանր իրավիճակի պատճառով այգում ուժեղացվել են անվտանգության միջոցառումները, ավելացել է կայանատեղերի քանակը եւ համաժողովի հարթակների միջեւ տարածությունը:
Համաժողովի շրջանակներում սպասվում են բանակցությունների անցկացում եւ արտասահմանյան պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումներ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության, ՌԴ գործադիր իշխանության դաշնային այլ մարմինների ղեկավարության եւ ռուսական ռազմարդյունաբերական համալիրի ներկայացուցիչների հետ:

From August 23 to 29, Kubinka will host the Army-2020 International Military-Technical Forum.
The Forum promises to be the biggest in history. More than 1,500 companies from 72 states will showcase over 28,000 samples of arms and technical equipment. Domestic products will be presented by Belarus, Brazil, India, Kazakhstan and Pakistan.
The Forum will also gather high-ranking delegations from Armenia, Vietnam, Iran, Lebanon and other countries.
This year, the area of the exhibition has been expanded to a record-setting 320,000 square meters. Due to the grave epidemiological situation, security measures have been enhanced, the number of parking spots and space between platforms have been increased.
During the Forum, the participants will hold negotiations, and the defense ministers of foreign countries will have meetings with representatives of the Ministry of Defense of Russia, other federal bodies of the Russian government and the Russian military-industrial complex.