Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հրաման է ստորագրել Հարավային Օսիայի հետ սահմանը բացելու մասին, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն` վկայակոչելով ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Ռուսաստանը բացում է սահմանը Հարավային Օսիայի հետ, ինչպես նաեւ վերացնում է սահմանափակումները որոշ մասնագետների` երկիր մուտք գործելու եւ դուրս գալու համար, որոնք ներդրվել էին նոր կորոնավիրուսի տարածման պատճառով: Հրամանը ստորագրել է վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, ՌԴ մուտքը եւ ելքը թույլատրվում է Ռուսաստանի նավահանգիստներում գտնվող ծովային եւ գետային նավերի անձնակազմի անդամներին: Այդպիսի մասնագետներին թույլատրվում է տեղաշարժի համար օգտագործել ավտոմոբիլային, օդային, երկաթուղային եւ ծովային տրանսպորտը: Նշվում է, որ որոշումն ընդունվել է նավերի անձնակազմի հերթափոխի հնարավորության ապահովման համար:

Премьер-министр РФ Михаил Мишустин подписал распоряжение об открытии границы с Южной Осетией, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу правительства РФ.
«Россия открывает границу с Южной Осетией, а также снимает для некоторых специалистов ограничения на въезд в страну и выезд из неё, введённые из-за распространения новой коронавирусной инфекции. Распоряжение подписал председатель правительства Михаил Мишустин», - говорится в сообщении.
Кроме того, въезд в Россию и выезд из нее разрешен членам экипажей морских и речных судов, находящихся в российских портах. Таким специалистам разрешено использовать для передвижения автомобильный, воздушный, железнодорожный и морской транспорт. Отмечается, что решение принято для того, чтобы обеспечить возможность смены экипажей судов.